YEREL YÖNETİMLER YEREL POLİTİKA İZMİR GÜNCEL SPOR POLİTİKA DİĞER

İstifası istenen Bursa Belediye başkanı: Yok öyle bir şey
İstifası istenen Bursa Belediye başkanı: Yok öyle bir şey

Canlı yayında flaş açıklama: Gökçek istifa...
Canlı yayında flaş açıklama: Gökçek istifa...

CHP’li Yedekci’den ihanet itirafına cevap!
CHP’li Yedekci’den ihanet itirafına cevap!

Kayseri'de kitap fuarında İhsan Eliaçık'a saldırı
Kayseri'de kitap fuarında İhsan Eliaçık'a saldırı

Trump'tan skandal Rakka açıklaması! PKK/PYD...
Trump'tan skandal Rakka açıklaması! PKK/PYD...

HABERLER>YEREL POLİTİKA
16 Mart 2017 Perşembe - 14:28

AK Parti İzmir'den broşürlü çağrı

AK Parti İzmir İl Teşkilatı; 16 Nisan Halk oylamasına geri sayım başlarken, İzmir'e özel mesajlar içeren ve yeni hükümet sistemini anlattıkları kitapçıkla alana inerek çalışmalarına hız kazandırdı.

AK Parti İzmir den broşürlü çağrı
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

İZMİR - İzmirlilerle buluşturulan çalışmanın içeriğinde "Kendi içinde ve yenidünya düzeninde güçlü Türkiye" hedefi yer alıyor. Kitapçıkta, konuların tamamı ayrıntılı bir şekilde anlatılırken İzmir’e; "Kuruluş ve dönüşüm İzmir'in işi ve artık büyük fotoğrafı görme zamanı! " deniliyor.

Öte yandan İl Başkanı Delican da İzmir sokak ve caddelerini karış karış gezerek, İzmirli hemşerileri ile buluşuyor, tokalaşıyor ve sohbetleri esnasında vatandaşlara dağıttığı ‘evet’ broşür ve tanıtım kitapçıkları ile değişecek anayasa maddelerini ve yeni hükümet sistemini anlatıyor.

İzmir'den geçen yol...

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican İzmir'in dört bin yanında dağıtımına başladıkları bu kapsamlı broşürün, sosyal medya alanlarından da görülebileceğini belirttiği açıklamasında; önemli mesajlar verdi. Açıklamasında " İzmir'den geçen yol umut; umudun sonu da her daim başarıdır... Bu toprakları özgürlüğe ve vatan olmaya; bu vatanı Cumhuriyet ve demokrasiye; bu Cumhuriyeti medeniyete nasıl eriştirdiysek; bugünün umudunu da yeşertmeye gücümüz var! Artık dünyanın gözü Türkiye'de, Türkiye'nin gözü İzmir'de" sözleri ile başlayan Başkan Delican şunları söyledi: "İzmirli hemşerilerimize kafalarındaki soru işaretlerini giderebilecekleri ve 18 maddelik değişikliğin getirilerini anlatan bu çalışmamızı ulaştırmaya başladık.  'Kuruluş ve dönüşüm İzmir'in işidir'. İzmir'in vatansever halkı; öngörüsü ve Cumhuriyet değerlerine olan bağlılığı ile büyük fotoğrafı görecektir. Kara propagandalara kanmayacak kadar sağduyuludur. Nedir o büyük fotoğraf? İşte tam da çalışmamızın kapağında yer alan görseldir. Bizim; dünya üzerinde yer değiştiren dengeler içinde kendimize yer bulabilmek, siyasi ve ekonomik büyümemizi sağlamak için bu sistem değişikliği hamlesine ihtiyacımız var. Hem kendi içimizde güçlenmek hem de yeni küresel yapılanmanın içinde var olabilmek için; bu anahtarı çevirmek zorundayız."

Ödevlerim bitmemiştir, siz tamamlayacaksınız...

Kitapçığın ilk sayfalarında Atatürk'ün 1935 yılında söylediği " Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemiştir. siz onları tamamlayacaksınız" sözlerine vurgu yaptıklarını belirten Başkan Delican; buna "hayır" diyecek kaç kişi çıkabilir ki! Büyümek, yenilenmek ve değişmenin sonu yok. Çağın dayatmasıdır, kendi içinizde nedenleriniz vardır. Tedbir alırsınız, yeni yollar açarsınız. Sistemdeki arızaları gidermek gerekir, giderirsiniz. Bu adımları atmakta direnirseniz; en iyi ihtimalle yerinde sayan bir ülke olursunuz ki; Türkiye, bunu asla hak etmiyor. Çok iyi bakmışsınız ama; arabanızı çizmişler, benzin deposu hasar almış, üstelik en dik yokuşu tırmanmaya başlamışsınız. Sizi yolda bırakmaması için genel bakımını, yenilenmesini, motorunun güçlenmesini sağlamaz mısınız? " diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gelinen noktada büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; " Tümüyle milli iradenin iktidar dönemini başlatacak bu sistem değişikliğine olan direnç hakikaten yersizdir. Hayır'cıların dayanakları ise çürütülmeye mahkumdur. Halkımızın kafalarını karıştıran, kılcal damarlarına hayati müdahalelerle yanıltmaya çalışanlara karşı tek yapmaları gereken, anayasa değişikliğinin gerçekte ne getirdiğini öğrenmeleridir. O zaman, asıl kimin neden hayır dediğini daha iyi anlayacaklar. Özellikle de; kendi iç çekişmelerine teslim olup olmamak arasında kalan MHP seçmeninin, objektif bir bakış açısına ihtiyacı var. Onların bu ülkenin refahı için, birliği, bölünmezliği için her an teyakkuzda olan millet ve vatan sevdalarının hayır cephesinin önündeki en sarsılmaz kalkan olmasını bekliyoruz. Son yıllarda yaşananları, darbeci, işgalci güruhun yaptıkları, uluslararası arenada bize reva görülenler; bu hassasiyeti mutlak suretle arttıracak önemli gelişmeler." dedi.

Onların hayali, bugünün gerçeği...

Neredeyse 60 yıldır tartışılan bir sistem değişikliğinin; ülkenin CHP hariç tüm siyasi partileri ve liderlerinin gündeme getirdiği bu adımın hayalden gerçeğe dönmesi gerektiğinin altını çizen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; buna 'tek adamlık' veya "bir kişinin meselesi" olarak bakılmasının tarihi bir yanılgı olduğunu söyledi. Başkan Delican, sözlerine şöyle devam etti; "Cumhurbaşkanı'nı halk seçsin, yürütme ve yasama kendi işlevlerine dönsün, kuvvetler ayrılığı şart, aksi halde bedel ödemeye devam edeceğiz derken; merhum, Demirel, Özal, Türkeş, Erbakan, Yazıcıoğlu da mı tek adamlık derdindeydi. Cumhuriyet'i mi yıkmak istediler? El insaf derler! Kimse kimseyi kandırmasın. Ortada; ben faniyim, önemli olan devletin bekası diyerek Bir değil, bin Ali feda olsun sözleri ile makamını bırakmaya hazırlanan bir Başbakan; Ben faniyim, 16 Nisan'ı göreceğimi kim biliyor diyen ve Halkın oyuyla seçilerek; Cumhuriyet rejiminin koruyucusu olacağının sözünü veren bir Cumhurbaşkanı var. her birinin tarihi sayfalara kaydedilmiş sözlerine yer verdik bu broşürde. Halkımız da görecek ki; bu kişisel bir ikbal meselesi değildir. Yılların ihtiyacını, hayalini gerçek kılma meselesidir."

"Bir itirazım var" nakaratı tutturmuşlar...

Kitapçıkta da yer alan; " Bir itirazım var nakaratı tutturmuş gidiyoruz" sözlerini yineleyen Başkan Delican; " Kuru kuru bir itiraz nakaratı tekrarına düştüler, Neden?  O gün hayır dediğiniz darbe anayasasının, sistemdeki tıkanıklık, engeller ortadan kalksın diye değiştirilmesine de 'Hayır' demek neyin nesi? Nelerin altında kalabileceğimizi görmek bu kadar mı zor? Bu millet yeterince bedel ödedi. İster seçer, ister gönderir. Korkuları bu mu? Söz, karar, denetim ve geleceği milletin avuçlarının içine bırakan bir reforma karşı çıkmak; ancak kendinden korkmak durumu ile açıklanabilir." diye konuştu.

'Tavşan kaç, tazı tut' a son ...

Gençlere ve kadınlara yönelik özel mesajların yer aldığı kitapçıkta; tavşan tazı örneği de dikkat çekiyor. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; açıklamasında bu ayrıntılara da değindi. Delican şunları söyledi; "Her şeyden önce vesayeti ortadan kaldıracak, kara perdeyi yok edecek, milletin seçtiklerinin artık aynalarla yüz yüze geleceği ve yine millete hesap vereceği bir değişikliği oylayacağız. Ve Evet diyeceğiz. Çünkü, içerden ve dışardan tavşanlı tazılı bir gidişat, bu ülkenin geleceğine prangadır. Bu ülke de devlet de; büyüyüp güçlenirken, birilerine teslim olmak zorunda değil. Kovalamaca, çekişme, kriz yaşamak zorunda değil. 16 Nisan'da, 12 Mart'ları; 12 Eylül'leri, 28 Şubat'ları, 15 Temmuz'ları yaşatan zihniyeti ve ileri demokrasinin önündeki tüm engelleri kaldırmış olacağız.

Bu noktada, yeni nesle olan ihtiyacımız büyük, kadınlarımızın duyarlılıkları önemli.  51 ülkede 18 yaşına geldiğinde, seçilme hakkını elde etmiş ve Meclis'te yerini alan gençlikten ne eksiği var bizim gençliğimizin? Ama bunu da çarpıtıyorlar. Esnaf çocuğu mu vekil olacak diyorlar, kendi çocuklarını vekil yapacaklar diyorlar. Vekilin atanmayacağını, seçileceğini bile bilmiyorlar. Özet şudur ki; ' çalışırsın, milletin takdirini kazanırsın, milletin onayına mazhar olursun Cumhurbaşkanı da olursun, milletvekili de.' Bu bilgi kirliliği ötesinde bir hal almaya başladı. O nedenle tekrar etmek istiyorum. Halkımız, 18 maddeyi, ayrıntıları ile okumalı, kavramalı. Soruları varsa yanıt almalı. Bu açıdan her zaman yanlarındayız. Genel Merkezimizin tüm yayınlarına, bizim çalışmamıza internet ortamından da erişebilirler."

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Kaya'dan Selçuk'a doğal gaz müjdesi
 
Karşıyaka'da Güneş açtı
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Büyük fotoğraf 16 Mart 2017 Perşembe 23:07

Bakınca EKONOMİ görünüyor başka söze gerek var mı? 15 yılın sonunda

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABARLER
Evet gazeteli propaganda
AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Özgür Hizal, pazarda, kahvehanede, evlerde ...
Buca'da evet-hayır buluştu!
İzmir'de kıyasıya devam eden halk oylaması çalışmalarında AK Parti Buca ...
Karataş: Başbuğumuz Türkeş'in izinde, Liderimiz Bahçeli'nin emrindeyim!
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, kendisine yönelik "Ben olsaydım il ...
 
MHP'li Tanrıkulu'ndan İzmir'de 'evet' mesajları
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Kenan Tanrıkulu, İzmir'de ...
CHP'den AK Parti'ye Kıdem Tazminatı tepkisi
AKP iktidarının, Çalışanların yıllarca akıttıkları alın terinin ve harcadıkları ...
Dağ gibi baba
Referandum mesajlarını youtube'a yüklediği videolarla veren AK Parti İzmir ...
 
Merkez Demokrasi Evi açıldı!
İzmir'de 'hayır' propagandasının merkez üssü olacak olan Çankaya'daki ...
CHP İzmir'de gündem 26 Mart ve miting!
CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, CHP Genel Başkanı Kemal ...
AK Partili başkan kaza yaptı
AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu trafik kazası geçirdi.
 
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Akşener hareketi başlamadan biter!
Mithat Umutoğulları
Halit Tunç
Oda seçimlerini ertelenmesi ne anlama geliyor?
Halit Tunç
Yakup Uykutalp
Huzurla bekleyen umutlar...
Yakup Uykutalp
Mustafa Ali Fırtına
Sandık
Mustafa Ali Fırtına
Hüseyin Günlü
'46 Demokratı Kazancı Halil'
Hüseyin Günlü
RÖPORTAJLAR
Soylu'dan 10. Köy'de gündem yaratan açıklamalar Soylu'dan 10. Köy'de gündem yaratan açıklamalar
Soylu'dan 10. Köy'de gündem yaratan açıklamalar
'CHP'de tek adam sultası bitiyor'
'CHP'de tek adam sultası bitiyor'
Egepostası ile Gündem’de çarpıcı açıklamalar: ‘CHP ya bir  yol bulacak ya bir yol açacak’
Egepostası ile Gündem'de çarpıcı açıklamalar: ‘CHP ya bir  yol bulacak ya bir yol açacak'
Nakçı’nın 'Yıldırım' eleştirisi stüdyoyu karıştırdı!
Nakçı'nın 'Yıldırım' eleştirisi stüdyoyu karıştırdı!
Karabağlar analizi: Başkanın önünde düğmeni iliklersen…
Karabağlar analizi: Başkanın önünde düğmeni iliklersen…
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz!
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri