Altay'ın 2'nci Lig inadı

20 Mart 2017 Pazartesi   15:43

Normal sezonun tamamlanmasına 6 hafta kaldığını hatırlatan Biçer, "Sancaktepe'nin fikstürü bize göre daha zor. Berabere kaldık diye yolumuzdan dönecek değiliz. Sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Benim işim bu takımı bir üst lige çıkarmak ve sonunda bunu başaracağız. Altay bu işin sonunda, direkt ya da play off'tan 2'nci Lig'e yükselecek" diye konuştu. 

Uzun yıllar sonra taraftarın takıma büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Cüneyt Biçer, "Skor mutlu etmese bile, seyircimizin oyundan keyif aldığını düşünüyorum. Taraftar ve camia takıma sarıldı. Bizi buraya bu çocuklar getirdi. Onların arkasında durmayı sürdürsünler. Tribünler inşallah hep dolar" diye konuştu. 

Kocaelispor'un zirve yarışındake en önemli rakiplerinden biri olduğunu hatırlatan genç teknik adam, "Rakibi eze eze oynadık. Yüzde 100'lük çok pozisyon kaçırdık. Kaleye vurmamız gereken pozisyonda pas tercih ettik. Kocaelispor penaltı dışında kalemize gelmedi. Kaybetsek yazık olurdu, oyunun hakkı beraberlik değildi" yorumu yaptı.

BAŞKANDAN TEŞEKKÜR

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Kocaelispor karşısında 2 puan kaybetmelerine rağmen tribünlerdeki atmosfer ve takımın ortaya koyduğu inancı bu haftanın kazancı olarak gördüğünü söyledi. Ekmekçioğlu, "Taraftarımız beklediğimiz desteğin fazlasını verdi. Tribün şovuyla, futbol okulu öğrencilerimiz ve aileleri ile unutulmaz bir karşılaşma oldu. Herkese teşekkür ederim" dedi. Bu sezon 18 maçtır kaybetmediklerini, 56 gol attıklarını ve ligde hiç kırmızı kart görmediklerini belirten Başkan Ekmekçioğlu, "Futbol adına tüm güzellikleri sahaya yansıtan takımımız doğru yolda" dedi.

TÖRAYDIN'DAN TEPKİ

Altay Sportif Direktörü Özden Töraydın, Kocaelispor karşılaşmasını yöneten Hakem Ramazan Keleş'in hatalı düdükler çalarak maçın kaderiyle oynadığını söyledi. İtirazları nedeniyle ikinci yarıda tribüne gönderilen Özden Töraydın, hakemin konuk takıma haksız penaltı verip, kendilerinin bir penaltısını es geçtiğini belirterek, "Maçtan sonra gözlemci ile hakem odasına gidip görüntüleri onlara da izlettik. Kocaelispor'un kazandığı penaltıda top Halil Karataş'ın kapalı olan kolunun dirseğine çarpıyor. Kocaelili oyuncu ise ceza sahasında İbrahim Akın'a giden topun yönünü değiştiriyor" diye konuştu. Töraydın, sahada hakeme hakaret etmeden tepki gösterdiğini dile getirdi. (DHA)Sayfa Adresi: http://egepostasi.com/haber/altay-in-2-nci-lig-inadi/155481